Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely na základe naších podmienok ochrany súkromia a v prípade potvrdenia aj na účely zobrazovania marketingových ponúk na základe účelov cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

Cena: 212,00 €
Skladom 0 Ks
Cena: 213,00 €
Skladom 0 Ks

TOP PRODUKTY

Cena: 396,00 €
Skladom 0 Ks
Cena: 38,65 €
Skladom 0 Ks

ANKETA

Čím fúkate svoje pneumatiky?

Vzduchom 45% Dusíkom 21% Je mi to jedno 18% Neviem 17%

RADY A TIPY » Hmotnostný index
Hmotnostný index pneumatiky

 

Hmotnostný index na pneumatike udáva informáciu o tom, na akú maximálnu hmotnosť je pneumatika skonštruovaná. Index je označený dvojčíslím alebo trojčíslím, nachádza sa na boku pneumatiky a udáva ho výrobca. Informáciu o tom aký index potrebujete, nájdete v technickom preukaze od motorového vozidla. Na vozidle môžete používať len pneumatiky s rovnakým alebo vyšším indexom nosnosti, ako je uvedené v technickom preukaze. Maximálnu hmotnosť pre jednotlivé indexy si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke:


Príklad: Hmotnostný index "92" na pneumatike, ktorá je znázornená vyššie znamená, že pneumatika je skonštruovaná na maximálnu hmotnosť 630kg. Štyri takéto pneumatiky znesú teda 2520kg.