Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely na základe naších podmienok ochrany súkromia a v prípade potvrdenia aj na účely zobrazovania marketingových ponúk na základe účelov cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

TOP PRODUKTY

ANKETA

Čím fúkate svoje pneumatiky?

Vzduchom 45% Dusíkom 21% Je mi to jedno 18% Neviem 17%

RADY A TIPY » Rýchlostný index
Rýchlostný index pneumatiky

 

Rýchlostný index podáva informáciu o tom, na akú maximálnu rýchlosť je pneumatika skonštruovaná. Index je označený latinskou abecedou, nachádza sa na boku pneumatiky a určuje ho výrobca. Informáciu o tom, aký index potrebujete pre Váš automobil, nájdete v technickom preukaze od motorového vozidla. Na vozidle môžu byť namontované pneumatiky s rovnakým, alebo vyšším indexom ako je uvedený v technickom preukaze. Výnimkouzimne pneumatiky, u ktorých môžete použiť aj o úroveň nižší index. Maximálnu rýchlosť pre jednotlivé indexy nájdete v nasledujúcej tabuľke:


Príklad: Rýchlostný index "V" na pneumatike, ktorá je znázornená vyššie znamená, že pneumatika je skonštruovaná na maximálnu rýchlosť 240 km/h.